ÇOCUKLA KAMP YAPMAK


25

Çocuğunuzla kamp yapmak kulağa biraz korkutucu geliyor değil mi ? Aksine yetişkinlerle yaptığınız kamp tatillerinizden bile daha eğlenceli olduğunu göreceksiniz.

5 yıldızlı oteller dışında konaklayamayan , eli toprağa değmemiş, ateş yakmayı bilmeyen bir birey yetiştirmek istemiyorsanız çadırınızı alın, çantalarınızı hazırlayın ve çocuğunuzla yola koyulun. Ve kamp çadırınızı kurarken çocuğunuza da küçük görevler vermeyi ihmal etmeyin.

Yapmamız gereken şeyleri önceden planladıysak kamp yaparken çocuklarımız için endişe duymayız. 

Öncelikle etrafında uçurum, boşluk ve engebenin çok olmadığı bir arazi tercih etmeliyiz. Çok fazla ağaçlık bölgeler güvenlikten yana huzursuz olmamıza neden olabilir. Yıkıntı duvarlar yada çocuğunuzu göremeyeceğiniz onların saklanabileceği büyük kayaların bulunduğu yerleri tercih etmemek gerekiyor.Ateş yakarken dikkatli olmayı öğütlemek dışında onları ateş için kuru dallar toplamısı yönünde teşvik etmeli işe onları da katmalısınız.

Derin göl, ırmak, dere, deniz gibi alanlara da uzak olmak endişelenmenizi engelleyecek ve onlara eğlenebilecekleri daha fazla alan yaratacak ve onlara sürekli kurallar koymak zorunda kalmamıza da engel olacaktır. 


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

25

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format